Брати КТДС послужили під час освячення дому отців-салезіян

Брати КТДС послужили під час освячення дому отців-салезіян
Жовтень 29 08:52 2018 коментарів 1529 переглядів

27 жовтня 2018 року Божого відбулося освячення та благословення дому отців-салезіян в місті Києві. Молитва почалася Чином благословення дому, а потім почалася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії у співслужінні з владикою Богданом Дзюрахом, секретарем Синоду єпископів УГКЦ та Апостольським нунцієм в Україні  архієпископом Клаудіо Ґуджеротті, а також з духовенством Київської архиєпархії УГКЦ. Спів та архиєрейську прислугу провадили семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

«Традиція дати чесність Богу знівелійована до втрати. Бо дуже часто слово не вартує нічого. Ми живемо в добу такого собі пустослів’я, про яке звертає увагу у своїй покаянній молитві св. Єфрем Сирін: «Від пустослів’я збережи мене Господи». Мусимо поставити собі питання: «Для чого нам стільки інформації?». Чому ця доба так наповнена словом, до якого немає поваги? Воно не є завжди будуючим! Чому живемо сьогодні в еру  такого нищівного слова та невідповідального до нього ставлення? Бо завдання медіа дати нам оцей вир много- та пустослів’я, для того щоб людина забула про себе, щоб не відкрила двері храму своєї душі.

Скажи лише слово, як Господь це зробив. Бо через Його Слово повстав світ. Бог залишив себе у слові глибокому та вічному. Це слово сьогодні є переєстествленням у Святі Тайни, це є Євангелією і воно повинно нас навчити бути уважним на слово, зокрема на Слово Боже. Бо як казав апостол Петро: «Лише на твоє слово закину сіті». Сьогоднішнє Євангеліє відкриває нам особливість відношення сотника-завойовника. Ця людина, яка окупувала землю Ізраїля. Він був окупантом і ворогом для людей. Сотника апостол Лука представляє нам в іншому баченні. Угода про слугу, яка заключалася у продажі єврейській старшині. Але сотник зробив інакше, пішов у битву за життя і здоров’я свого слуги. Ми сьогодні живемо в часі окупації України та війни. Ми своїм словом повинні підтримувати тих, хто є на сході України. Тому сьогодні у Слові Божому ми маємо застановитися, бути глибокими людьми та відображувати у собі образ і подобу нашого Господа. Ми мусимо дивитися  глибоко в душу сотвореного  образу – людини. Тому потрібно вкладати в скарбницю нашу молитву, і потім з тої скарбниці Господь витягає і роздає тим, хто потребує найбільше.

Кожна людина колись за кожне слово мусить дати звіт. Тому наші слова і діла, які виходять із нас, мають бути позитивом. Сьогодні вітаю отців-салезіян з дуже знаменною та історичною подією у їхньому житті.  На цей монастир покладено завдання:  Виконати Божу волю тут на землі, і своїм служінням принести радість усім кому треба буде послужити. Це є перший осідок, щоб відкрити широко двері цього будинку, але найперше відкрити двері своєї душі для тих, хто шукає Господа. Ми сьогодні молитимемося за те, щоб Господь дав отцям сили у їхньому служінні. Потрібно йти до Господа і наповняти скарбницю, щоб Він міг рятувати, оздоровлювати, направляти наше з Вами майбутнє цього світу та цієї Церкви, бо справді зранені, розгублені та без  чітких орієнтирів сьогодні є світ, розгублений та немає чітких пріоритетів: «Що робити завтра?». Тому Церква, яка живиться Божим Словом здатна показати молодій людині завтрашнє майбутнє, її перспективи в Бозі який не розчаровує. Бо Господь завжди готовий служити і нам: єпископству, священству, дияконству та монашеству потрібно брати приклад. Нехай благословить Господь ці мури і тих, хто жити в них буде та проповідувати милосердного Господа на віки вічні. Амінь», -  сказав владика Йосиф під час проповіді.

Після завершення Літургії лунали радісні прохання та побажання новій  монашій спільноті від владик та отців, які прибули. Також отець-ігумен Максим Рябуха подякував владикам за те благословення Боже, яке прийшло через їхні руки, бо завдяки їхній батьківській опіці та підтримці ця спільнота утворилася, щоб наповняти свій дім людськими душами.

 бр. Сергій Капущак, IV курс КТДС